Kalite Anlayışımız

KALİTE ANLAYIŞIMIZ…

KMK PAPER olarak kalite anlayışımızın merkezinde müşterilerimiz bulunmaktadır. Müşteri memnuniyeti şirket geleceğinin güvencesi olarak benimsenmekte, tüm kaynaklarımız grup firmalarımızın tercih edilir bir kuruluş olmalarına odaklanmaktadır. Bu nedenle; şirketimizde, müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı ve müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmayı, uluslararası düzeyde genel kabul gören standartlara ve yasal mevzuat gerekliliklerine uygun çalışmayı, tüm faaliyetlerinde etik kurallara uymayı, tüm çalışanların katılımıyla sistemi geliştirmeyi, müşteri beklentilerine yönelik yenilikçi çözümler sunarak sektöründe öncü olmayı prensip olarak benimsemiştir. Kuruluşlarımız istikrarlı başarısını borçlu olduğu kalite anlayışından hiçbir şekilde ödün vermemekte, ürün çeşitliliğini artırmaya, sürekli iyileştirmeye ve kalitenin sürdürülebilirliğini sağlamaya özen göstermektedir.

Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde ürettiğimiz tüm ürün gruplarına yönelik “müşterilerimize katma değer sağlayan”, “müşterilerimizin ürün çeşitliliğini ve satışını ön plana çıkartan”, üretim kabiliyetimiz ile pazarda fark oluşturmak kalite anlayışımızın temel hareket noktasıdır.  Amacımız; sadece satış yapan bir firma olmak değil, müşterilerimizin her noktada ihtiyaçlarına çözüm oluşturabilecek ürünler ile ürün kalitesi yüksek, yenilikçi ürünler sunmayı hedefleyen bir çalışma gerçekleştirmektir. Gerçekleştirdiğimiz yeni yatırımlar ve Ar-Ge çalışmalarımızla mevcut fabrikalarımızda pazarın değişen ihtiyaçlarına paralel olarak ülkemizde üretilemeyen ürünlerin üretilebilmesi sağlanmış, faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde rekabet üstünlüğü ile güçlü bir konum elde edilmiştir. Bunlara ek olarak, kâğıt grubunda faaliyet gösteren fabrikalarımız tarafından, yurt dışından gelen kağıtlara muadil ürünler üretilerek ithalatın azaltılması ve ihracatın artırılmasına katkı sağlanmaktadır. Nitekim, inşaat sektöründe, alçı levha üretiminde kullanılan Gypsum Board (Grey ve Ivory) türü ürün çeşidimiz de bu hedefe yönelik ürettiğimiz ürün çeşitlerimizden biridir. Ayrıca yine ülkemizde üretimi olmayan ve tamamı ithal edilen yüksek joule değerli COREBOARD (mihver karton) üretiminin yapılması, yaş meyve sebze ihracatında kullanılan ambalaj kutularına yönelik ürettiğimiz YSM NSS ve gıda ambalajı üretiminde kullanılan PİZZA NSS türü ürünlerimiz de bu amaca yönelik çalışmalarımızın en önemli göstergesidir. Bahsi geçen ürünlerin ülkemizdeki ilk ve tek üreticisi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Üretimin her aşamasında yüksek kaliteyi odağında tutan kalite anlayışımız özenli kalite kontrol çalışmalarının gerçekleştirilmesi ile başlar. Hammadde alımından son ürüne kadar tüm süreçlerde kalite sistemini sürdürülebilir kılmak için oluşturulan prosedürler takip edilir, son teknolojiye sahip cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımızda, işinde uzman ve tecrübeli kadromuz tarafından her aşamada kalite kontrol testleri ve analizler yapılır. Kalite yalnızca üretim sırasında değil, ürünlerimizin müşterilerimize ulaştığı ana kadar tedarik ve dağıtım zincirinin tamamında yönetilir. Müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimiz hakkındaki geri bildirimleri değerlendirilerek, uzman bir kadro ile her türlü teknik destek sağlanır.

Sahip olduğumuz kalite belgeleri grubumuzun kaliteye, iş güvenliğine, enerji verimliliğine, müşterilerine, çalışanına ve çevreye verdiği önemi göstermektedir.