Başkanın Mesajı

Kahramanmaraş Kağıt San. ve Tic. A.Ş. paydaşları, kıymetli iş ortaklarımız ve çalışanlarımız,

1960’lı yıllarda başlayan sanayicilik serüveninde paslanmaz çelik bazlı çalışmalar sonrasında ülkemizin dışa bağımlı olduğu ve gelişmeye hazır görünen kağıt sanayiine girilmiş ve Kahramanmaraş’ ta oluklu mukavva kağıdı üretim tesisi devreye alınmıştır. Entegrasyon sürecine 2012 yılında Kütahya oluklu mukavva kağıdı üretim tesisi, 2018 yılında Kütahya oluklu mukavva ambalaj üretim tesisi, 2020 yılında ise Kütahya kağıt torba üretim tesisi eklenmiştir. Tüm tesislerimizde kağıt ve ambalaj endüstrisinin ihtiyaç duyduğu çözümler en yeni teknolojiler ile üretilmektedir. Şirketimiz; kendi enerji ihtiyacını kendisi karşılayan, her tür atığı değerlendirmeyi ilke edinen, ar-ge uygulamaları ile yeni ürünleri geliştirmeye çalışan tesislerinde yenilikçi, çevreci ve verimlilik odaklı bir kuruluş olarak sınai ve ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Halihazırda Kahramanmaraş ve Kütahya kağıt üretim tesislerimizde farklı sektörlere yönelik 340.000 ton/yıl kağıt üretimi, 70.000 Ton/Yıl oluklu mukavva ambalaj ve 450.000.000 Adet/Yıl kağıt torba üretim kapasitesi ile ülkemizin belli başlı kağıt ve ambalaj üreticilerinden birisi konumunda bulunmaktadır.”

2018 yılında başlayan yeniden yapılanma süreci sonrasında şirketimiz, KEY HOLDİNG (Kahramanmaraş Endüstriyel Yatırımlar Holding A.Ş.) çatısı altında yerini almış bulunmaktadır. Holding unvanında yer alan “endüstriyel yatırımlar” vurgusunun ilham kaynağının topluluğun amiral gemisi konumundaki şirketimizin uzun yıllardır yürüttüğü verimli üretim faaliyetlerinin olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Kahramanmaraş Kağıt geçmişten bu güne olduğu gibi bundan sonra da tüm paydaşları ile birlikte ülkemizin geleceğine üreterek katkı sağlamaya devam edecektir. Bu doğrultuda en önemli desteğin her zaman olduğu gibi yine çok değerli çalışma arkadaşlarımızdan geleceğine inanıyoruz. Bu itibarla insan kaynağının önemini kavramış, tedarikçilerinin, müşterilerinin ve tüm paydaşlarının değerini bilen, devleti ve milleti için her daim fayda üretmeye çaba sarf eden bir şirket olarak varlığımızı sürdüreceğiz.

Ülkemiz için yeni yatırımlara ve her şeyden önemlisi üretmeye durmaksızın devam edeceğiz.

 

Sevgi ve saygılarımla,

Muhammet Muhittin CİĞER