Hakkımızda

Kahramanmaraş Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1988 yılında Kahramanmaraş’ta kurulmuştur. Oluklu mukavva kağıdı üretimi faaliyetine 1989 yılı sonunda 40.000 ton/yıl kapasiteli PM I kağıt makinesi ile başlamıştır. Fabrika, Gaziantep yolu üzerinde 30.000 m²’si kapalı olmak üzere 200.000 m² alan üzerine kurulmuştur. 1997 yılında PM II kağıt makinesinin üretime katılmasıyla gri karton üretimine de başlanmıştır. Aynı yıl içerisinde PM I kağıt makinesinin modernizasyon yatırımı ile hem kalite arttırılmış hem de toplam kapasite 150.000 ton/yıl’ a çıkarılmıştır. Daha sonraki yıllarda gerek PM I ve gerekse PM II hatlarında yapılan iyileştirme ve modernizasyon çalışmaları ile tesisin kapasitesi 220.000 Ton/yıl seviyesine erişmiştir.

Kütahya 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m²’si kapalı olmak üzere 160.000 m² alan içerisinde PM III kağıt makinesi 2012 yılında devreye alınmış olup tesis günümüzde 120.000 ton/yıl üretim kapasitesi ile faaliyet göstermektedir.

Oluklu mukavva kağıdı üretimi ile geçen 30 yılın ardından yine Kütahya 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesinde 30.000 m² kapalı alana 85.000 Ton/Yıl kapasite ile kurulan tesiste oluklu mukavvadan levha ve kutu üretimine başlanılmış ve bu sayede tam entegre bir yapı olma yolunda önemli bir adım atılmıştır.

Entegrasyon için bir diğer adım ise 2020 yılında atılmış ve 16.000 m² si kapalı toplam 40.000 m² alan üzerine kurulu tesiste 450.000.000 Adet/Yıl kapasite ile kağıt torba üretimine başlanılmıştır.

Kurulduğu günden bugüne oluklu mukavva sektörüne yönelik çözümleri ile öne çıkan Kahramanmaraş Kağıt günümüzde Fluting, Test Liner, Gri Karton, Alçı Levha Kağıdı gibi kağıt çeşitleri, oluklu mukavva levha ve kutu çözümleri ve kağıttan torba üretimi yapmakta ve ürünlerini gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki müşterileri ile buluşturmaktadır.

Kahramanmaraş yerleşkemiz bünyesinde yer alan Ar-Ge Merkezinde aralıksız süren faaliyetler gelişimimizin önemli dinamiklerinden birisini teşkil etmektedir. Diğer yandan Toplam Kalite olgusunun ışığında tüm paydaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya yönelik faaliyetler sürdürülmekte, kuruluş içinde tüm çalışmalarımızda sistematik bir yaklaşım sergilenmekte, sürekli iyileştirme felsefesi ile Entegre Yönetim Sistemlerine yönelik çalışmalarımız etkin bir biçimde devam etmektedir.

30 Yıldan fazla tecrübe

Geleceklerinin başarılı olmasını isteyen ve olağanüstü sonuçlar elde etmelerine yardımcı olan hırslı liderlerle çalışıyoruz.

0

tamamlanan proje

0

kalite sertifikası

0

çalışan

0

memnun müşteri

Misyonumuz

Doğadaki atık kağıtların yeniden kazanılmasını sağlamak, geleceğimiz olan çocuklara iyi bir çevre bırakmaya katkıda bulunmak, yüksek teknoloji ve modern üretim-yönetim sistemleri ile kaynaklarımızı etkin ve verimli bir şekilde kullanarak hizmet verdiğimiz sektörün ihtiyacını, firmamıza ve tüm paydaşlarımıza rekabet üstünlüğü sağlayacak şekilde karşılamaktır.

Vizyonumuz

Firmamızı; kâğıt sektöründe güveni, saygınlığı ve müşteri memnuniyetini temel ilke edinmiş kalitesini, kapasitesini ve verimliliğini sürekli iyileştiren, faaliyetlerinde çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik, sıfır atık ve yeşil üretim ilkelerini benimseyen örnek bir şirket yapmaktır.

İlkelerimiz

 • Güven duyulan bir şirket olmak,
 • Süreçlerimizi ve hizmetlerimizi sürekli iyileştirmek,
 • Yeniliklerin takibi ile sürekli gelişmeye açık olmak, inovatif ürünler ve fikirler üretmek,
 • İşimizi vaat ettiğimiz kalitede ve zamanında yapmak,
 • Paydaşlarımızın yetkinliklerini, yeteneklerini geliştirmek,
 • Çalışanları ve paydaşlarıyla açık, anlaşılır iletişimde olmak,
 • Sosyal sorumluluk ve evrensel etik değerlere bağlı kalmak,
 • Her düzeyde sürekli eğitime ve geliştirmeye önem vermek,
 • Hızlı, çevik, başarılı, sonuç odaklı ve çalışkan bir şirket olmak,
 • Kâğıt endüstrisinin en iyi iş uygulamalarına örnek teşkil etmek,
 • Rekabetçi bir kimlikle müşterilerimize en iyiyi, en önce sunmak,
 • Müşterilerimizi, kalite anlayışımızın odak noktasında bulundurmak,
 • Tüm paydaşlarımıza verdiğimiz taahhütleri eksiksiz yerine getirmek,
 • Entegre Yönetim Sistemini uygulayarak insana, çevre ve doğaya saygılı olmak,
 • Bireysel farklılıklara saygı göstermek, aynı hedef için tek bir ekip olarak çalışmak,
 • Köklü geleneklerine bağlı kurumsal değerlerini adil, şeffaf, karşılıklı güven esasına dayalı olarak gerçekleştirmek,
 • Fiziksel ve kurumsal yapıyı çağdaş standartlarda oluşturmak, gelişmiş teknoloji ve sistemleri kullanmak böylece kaliteli ürün üretmek.
kmkfilm