´╗┐

Haberler / Duyurular

2015 ├çevreci Tesis ├ľd├╝lleri - Kahramanmara┼č Ka─č─▒t Sanayi ve Ticaret A.┼×..

.─░yi Dilekleriniz ─░├žin Te┼čekk├╝r Ederiz

 Geçti─čimiz hafta Kahramanmara┼č’taki ka─č─▒t fabrikam─▒z─▒n hurda ka─č─▒t depolama alan─▒nda maalesef bir yang─▒n ya┼čanm─▒┼čt─▒r. Çok ┼čükür ki bu yang─▒n tüm çal─▒┼čanlar─▒m─▒z─▒n, Kahramanmara┼č ─░tfaiyesi görevlilerinin, Orman Bölge Müdürlü─čü’nün ve tüm hem┼čerilerimizin özveri ve gayretleri sonucunda can kayb─▒ ve yaralanma olmadan, fabrikam─▒za sirayet etmeden kontrol alt─▒na al─▒nabilmi┼čtir.

 

Bu s─▒k─▒nt─▒l─▒ zaman─▒m─▒zda bizlere her yönüyle destek olan, yan─▒m─▒zda olduklar─▒n─▒ hissettiren siz de─čerli dostlar─▒m─▒za te┼čekkür eder; bu tür elim kazalar─▒n hiçbir tesiste ya┼čanmamas─▒n─▒ temenni ederiz.

 

Sayg─▒lar─▒m─▒zla;

Kahramanmara┼č Ka─č─▒t San. Ve Tic. A.┼×. Yönetim Kurulu ad─▒na

Mahmut Ci─čer"SPOR TAR─░H─░M─░ZE GE├çEN BA┼×ARININ M─░MARLARINA Y├ťREKTEN TE┼×EKK├ťR EDER─░Z"

 TFF'nin "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsam─▒nda destek verdi─či Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan Ampute Futbol Milli Tak─▒m─▒m─▒z, EAFF Avrupa Ampute Futbol ┼×ampiyonas─▒ final maç─▒nda ─░ngiltere'yi 2 – 1 yenerek Avrupa ┼čampiyonu olmu┼čtur. Türkiye'ye büyük bir gurur ya┼čatan Ampute Futbol Milli Tak─▒m─▒m─▒z─▒ gönülden kutlar, spor tarihimize geçen ba┼čar─▒n─▒n mimarlar─▒na yürekten te┼čekkür ederiz.KMK Paper K├╝tahyaÔÇÖda Oluklu Mukavva Yat─▒r─▒m─▒na Haz─▒rlan─▒yor

 Ka─č─▒t sektöründe 29 y─▒ld─▒r faaliyetlerine devam eden KMK Paper, 2017 y─▒l─▒ bitmeden oluklu mukavva alan─▒nda yat─▒r─▒m─▒n─▒ tamamlamaya haz─▒rlan─▒yor. Halihaz─▒rda oluklu mukavva sektörünün en önemli tedarikçileri aras─▒nda yer alan Kahramanmara┼č Ka─č─▒t, bu yat─▒r─▒m ile sektördeki önemli bo┼čluklar─▒ doldurmay─▒ hedefliyor.

1989 y─▒l─▒nda Kahramanmara┼č’ta kurulumu yap─▒lan PM 1 ka─č─▒t makinesi ile oluklu mukavva ka─č─▒tlar─▒ üretimine ba┼člayan fabrika, 1997 y─▒l─▒nda PM 2 ka─č─▒t makinesinin devreye al─▒nmas─▒ ile gri karton üretimine de ba┼člam─▒┼čt─▒. 2010 y─▒l─▒nda Kütahya’da yap─▒lan yat─▒r─▒m ile devreye al─▒nan PM 3 ka─č─▒t makinesi ile kapasitesini ve ürün portföyünü geli┼čtiren KMK Paper, bugün hâlen oluklu mukavva ektörüne yönelik fluting ve testliner üretimine devam ediyor.

 

Oluklu Mukavva Sektörünün Geli┼čimi

OMÜD (Oluklu Mukavva Üreticileri Derne─či) taraf─▒ndan aç─▒klanan ara┼čt─▒rma raporlar─▒ Türkiye’nin 2023 y─▒l─▒nda oluklu mukavva ihtiyac─▒n─▒n 4 milyon tonun üzerinde olaca─č─▒n─▒ gösteriyor. Ancak ülkemizde halihaz─▒rda kurulu olan oluklu mukavva üretim kapasitesi bu rakam─▒n hayli alt─▒nda. Bu nedenle KMK Paper geli┼čen sektörün ihtiyaçlar─▒n─▒ kar┼č─▒lamak ve yüksek katma de─čerli ürünler üretmek için Kütahya’da yeni bir yat─▒r─▒ma haz─▒rlan─▒yor.

 

Avrupal─▒ Bir Makine Üreticisi ─░le Çal─▒┼č─▒l─▒yor

KMK Paper, yeni oluklu mukavva tesisinde kullan─▒lacak makine için Avrupa men┼čeili bir firma ile anla┼čma sa─člad─▒. Firma, 2017 y─▒l─▒n─▒n sonuna kadar Kahramanmara┼č Ka─č─▒t’─▒n ihtiyac─▒n─▒ kar┼č─▒layabilecek makineyi üretmek için çal─▒┼čacak. Al─▒nan makine ile üç katl─▒ (tripleks) safiha da dahil olmak üzere yüksek nitelikli üretimler yap─▒lacak. Ülkemizde birçok oluklu mukavva üreticisi bulunsa da, bunlar─▒n çok küçük bir k─▒sm─▒ üç katl─▒ safiha üretebiliyor. KMK Paper için üretilen makine ise AAA dalga da dahil olmak üzere en yüksek katma de─čerli oluklu mukavvalar─▒ üretebilecek.

 

Kütahya’da Yat─▒r─▒mlara H─▒z Kesmeden Devam

KMK Paper Kütahya’da yapt─▒─č─▒ yat─▒r─▒mlara h─▒z kesmeden devam ediyor. ┼×irket en son Kütahya’da yapt─▒─č─▒ revizyonlarla Tetra-Pak kutular─▒n─▒n geri dönü┼čümünü sa─člamay─▒ ba┼čarm─▒┼čt─▒. Bu yeni yat─▒r─▒m ise Kahramanmara┼č Ka─č─▒t’─▒n oluklu mukavva sektöründe yaln─▒zca tedarikçi de─čil, önemli bir oyuncu olarak da yer bulmas─▒ anlam─▒na geliyor. ┼×irket yönetimi, kurulacak olan fabrikan─▒n Kütahya’da önemli bir istihdam sa─člayaca─č─▒na da dikkat çekiyor.2015 ├çevreci Tesis ├ľd├╝lleri - Kahramanmara┼č Ka─č─▒t Sanayi ve Ticaret A.┼×.

Firmam─▒z─▒n da ödül ald─▒─č─▒ Sa─čl─▒kl─▒ Kentler Birli─či taraf─▒ndan düzenlenen '2015 Çevreci Tesis Ödülleri Töreni' ─░stanbul’ da gerçekle┼čtirildi. Törene Sa─čl─▒k Bakan─▒ Mehmet Müezzino─člu, ─░stanbul Büyük┼čehir Belediye Ba┼čkan─▒ Kadir Topba┼č ve çok say─▒da davetli kat─▒ld─▒.

Firmam─▒z ad─▒na ödülümüzü Sa─čl─▒k Bakan─▒ Mehmet MÜEZZ─░NO─×LU elinden Yönetim Kurulu Üyemiz S─▒dd─▒k C─░─×ER Bey ald─▒lar.

 ´╗┐